dermat
decor
cesty_senior

BYLINKOVÁ PORADNA

 

Bylinková poradna Zuzany Bělíkové

 

 

Jetel

Jetel (Trifolium) je již od středověku považován za prostředek čistící krev. Jetel má vysokou výživovou hodnotu a při dlouhotrvajících nemocech a při rekonvalescenci celkově posiluje organismus.

Vnitřně se používá při kašli, bronchitidě, k detoxikaci a čistění krve, na zlepšení činnosti jater a při potížích lymfatických žláz. K zevním obkladům se používá při léčbě kožních problémů, ekzémů, lupénky a při artróze. Jeho hlavní účinky jsou protikřečové, krev čistící, odstraňující hlen, podporující vykašlávání a především fytoestrogenové. Silně estrogenové účinky mají především v jeteli obsažené isoflavony, které pomáhají při úlevě od příznaků menopauzy, jako jsou návaly horka, noční pocení, bolesti hlavy a slabý spánek. Tyto potíže jsou obvykle spojeny právě s úbytkem hladiny estrogenů. Isoflavony mají rovněž silně protizánětlivé účinky a podporují zdravý stav srdce a krevního oběhu.

Všechny druhy květů jetele jsou hojně využívány v čajových směsích s jinými druhy bylin jak pro své léčivé účinky, tak pro svoji lahodnou chuť.

Jetel nemá žádné kontraindikace a vedlejší účinky. Lze ho používat v množství větším, než je u bylin obvyklé.

Výtažky z jetele obsahují revoluční novinky v nabídce GERnétic: Vital Transfer Visage, speciální hormoceutický krém na obličej a Vital Transfer Corps, speciální hormoceutický tělový krém.

 

VITAL TRANSFER VISAGE

Speciální hormoceutický krém na obličej.

Krém s bohatou texturou aplikujeme v malém množství dvakrát denně (ráno a večer) na dokonale očištěnou pokožku dekoltu, krku a obličeje včetně očního okolí, vždy pod denní či noční krém. Lehce rozetřeme a jemnými poklepy podpoříme rychlejší vstřebání aktivních látek. Lze kombinovat se všemi přípravky GERnétic na ošetření obličeje.

 

VITAL TRANSFER CORPS

Speciální hormoceutický tělový krém

Krém s bohatou texturou aplikujeme v malém množství 1-2krát denně na pokožku v místech, která mají tendenci ochabovat. Lehkým vtíráním zapracujeme do vstřebání. Přípravek lze použít na celé tělo jako tělový krém. Lze kombinovat se všemi přípravky GERnétic na ošetření těla.

K dosažení optimálního efektu je důležitá pravidelná denní aplikace. Jen tak pokožka získá potřebné aktivní látky ke zlepšení vzhledu a kvality.

 

 

Přijďte relaxovat do kosmetických salonů GERnétic. Seznam salonů a více o francouzské kosmetice GERnétic najdete na www.gernetic.cz

 

Doporučujeme sledovat https://www.gernetic.cz/blog

 

Bylinkovou poradnu pro vás připravuje odborná kosmetička a školitelka GERnétic Zuzana Bělíková. Máte-li dotazy týkající se bylinek či kosmetické péče o pleť, zeptejte se v bezplatné poradně na https://www.gernetic.cz/faq/kosmeticka-poradna