JiCechy

Golfová akademie 3. věku


Golf platil donedávna za snobský a nedostupný sport. Jak jsi přišel na myšlenku založit skupinové tréninky golfu pro  seniory 60+?

Tréninku golfu se věnuji delší čas, ale založit tréninky právě pro seniory mě napadlo v den mých 60. narozenin. Hlavním impulzem k mému rozhodnutí bylo tedy překročení magické šedesátky. Nabyl jsem přesvědčení, že se začínajícími golfisty stejného věku si můžeme více porozumět. Golf v současné době už nepatří mezi nedostupné sporty, lze hrát na mnoha úrovních od zábavného přes klasický golf na veřejných hřištích až po výkonnostní hru registrovaných hráčů.

Proč si myslíš, že zrovna golf je pro starší lidi ideálním  sportem? 

Golf lze hrát v každém věku a má zároveň společenský charakter. Tím, že se může hrát na mnoha úrovních, není fyzicky náročný. Navíc je hra spojená s pobytem v přírodě. Často vídáme na hřištích i seniory s vnoučaty.

Co hlavně si slibuješ od tréninkových kurzů pro seniory  neboli Golfové akademie třetího věku?

Chtěl bych přesvědčit generaci dnešních seniorů, že by měli získat základy golfové hry a ve volném čase se pak tomuto krásnému a užitečnému sportu věnovat. Golf patří mezi ušlechtilé sporty se silnými etickými pravidly, nutí hráče nepodvádět druhé ani sebe a motivuje k soutěživosti.

(celý článek najdete v tištěném vydání č. 3/2017, ročník XIII. - objednání předplatného zde)