JiCechy

BYLINKOVÁ PORADNA

 

Bylinková poradna Zuzany Bělíkové

Bylinkovou poradnu pro vás připravuje odborná kosmetička a školitelka GERnétic
Zuzana Bělíková. Máte-li dotazy týkající se bylinek či kosmetické péče o pleť, zeptejte se
v bezplatné poradně na https://www.gernetic.cz/faq/kosmeticka-poradna

Heřmánek pravý

Známá a příjemně vonící bylina, označovaná jako přírodní antibiotikum. Účinnou složkou byliny jsou modré silice chamazulen a azulen, které dávají oleji z této rostliny příjemně modré zbarvení.  Extrakt z rostliny působí protizánětlivě, protikřečově a potopudně.

Čaj se užívá při nadýmání, žaludečních kolikách, nachlazení, bronchiálním kataru, kašli a horečce. Uklidňuje nervový systém a podává se při nespavosti.

Intenzivní hojivý a zklidňující účinek byl využit v oční masce Masque Yeux a v liftingovém krému Lift Crème od kosmetiky GERnétic. Oba přípravky doporučujeme na jemnou, ale účinnou péči o oční okolí.

TIP PRO VÁS:

Masáž očního okolí

Pro oddálení procesu stárnutí je vhodná masáž očního okolí. Oddaluje výskyt vrásek, zpevňuje pokožku, umocňuje regenerační proces kůže, vitalizuje. Zároveň podporuje vyplavení toxických látek, zkvalitňuje metabolismus a okysličení.

Masáž snižuje nitrooční tlak, odstraňuje únavu a otoky očí a může zlepšit zrak. Je příznivá i z hlediska nervové soustavy. Doteky v těchto partiích jsou velmi příjemné a hluboce relaxační. K dosažení dobrého výsledku doporučujeme provádět masáž 1-2krát týdně.

 

VÍTE, ŽE?

Heřmánek je bylinkou znamení Lva?

Znamení Lva vládne Slunce. Lidé narození ve Lvu potřebují zářit a být středem pozornosti. Lvi milují sami sebe, život, lesk, slávu a potlesk davu. Jsou sebejistí, společenští, velkorysí a rádi pomáhají druhým. Jsou totiž závislí na obdivu a chvále. Lev se nerad přizpůsobuje druhým, nemá rád omezování a nezabývá se nudnými činnostmi. Ty se obvykle snaží delegovat na někoho jiného. Lev je přirozený lídr a dlouhodobě nesnese podřízené postavení.

Nejcitlivějším orgánem Lva je srdce, proto by si měli dávat pozor a dbát o jeho zdraví. Na zklidnění a zmírnění potíží s krevním tlakem lze Lvům doporučit pití čajů z heřmánku, Měsíčku lékařského a Třezalky tečkované.

Přijďte relaxovat do kosmetických salonů GERnétic. Seznam salonů a více o francouzské kosmetice GERnétic najdete na www.gernetic.cz

Doporučujeme sledovat https://www.gernetic.cz/blog

Bylinkovou poradnu pro vás připravuje odborná kosmetička a školitelka GERnétic Zuzana Bělíková. Máte-li dotazy týkající se bylinek či kosmetické péče o pleť, zeptejte se v bezplatné poradně na https://www.gernetic.cz/faq/kosmeticka-poradna  

Přijďte relaxovat do kosmetických salonů GERnétic. Seznam salonů a více
o francouzské kosmetice GERnétic najdete na www.gernetic.cz