JiCechy

BYLINKOVÁ PORADNA

 

Bylinková poradna Zuzany Bělíkové

Bylinkovou poradnu pro vás připravuje odborná kosmetička a školitelka GERnétic
Zuzana Bělíková. Máte-li dotazy týkající se bylinek či kosmetické péče o pleť, zeptejte se

ČEKANKA OBECNÁ

Čekanka obecná (Cichorium intybus) jejíž blankytné květy na nás mrkají z příkopů podél cest a polí je léčivka cenná především pro svou schopnost rozhýbat metabolismus a podporovat činnost jater a žlučníku. Podporuje trávení a mírně snižuje hladinu krevního cukru. Směs kořene a nati se proto přidává především do čajových jaterních a žlučníkových směsí.

Mletý pražený kořen čekanky se odedávna využíval jako náhražka kávy tzv. cikorka a stále je součástí kávovinové náhražky známé jako melta, která neobsahuje kofein a podporuje trávení.

Účinky čekanky můžeme využít i v kosmetice. Obklad z odvaru čekanky lze použít na zmírnění některých ekzémů, posílení pleti a zmírnění vrásek.

Recept proti tvorbě vrásek a na unavenou pleť:

Asi 5 g směsi kořene a nati čekanky vaříme na mírném ohni cca15 minut. Dalších patnáct minut necháme vyluhovat a potom používáme jako obklad na pleť. Obklad necháme působit 2x denně, 10 minut, po dobu jednoho týdne.

Výtažky z kořene čekanky, které se v pokožce postupně uvolňují a zlepšují syntézu kolagenu obsahují i nové ampule Lift Express od kosmetiky GERnétic.

LIFT EXPRESS – sada liftingových ampulí proti prvním vráskám

Ampulky jsou určeny pro všechny typy pleti od věku 30+ při objevování prvních vrásek. Sérum má okamžitý mechanický vypínací účinek, má silný, ale vratný efekt svalového relaxantu. Díky působení na kontrakci svalu předchází prohlubování vrásek. Hraje výraznou roli v syntéze kolagenu a umožňuje hlubokou regeneraci a zachování elasticity. Díky pozvolnému uvolňování účinných složek lze udržet získaný efekt po celý den.

Použití: Ampulky Lift Express doporučujeme používat jako kúru: 7 dní, každé ráno. Aplikujte obsah jedné ampulky na očištěnou pokožku dekoltu, krku a obličeje, dobře zapracujte, poté pokračujte v běžné péči.

Sérum je možné aplikovat jako SOS ampulku příležitostně, když cítíte potřebu mít okamžitý zdravý a zářivý efekt ve významný den.

Nepoužívejte na podrážděnou pokožku.

Ampulky skvěle doplní Vaši každodenní péči!

Přijďte relaxovat do kosmetických salonů GERnétic. Seznam salonů a více o francouzské kosmetice GERnétic najdete na www.gernetic.cz

Doporučujeme sledovat https://www.gernetic.cz/blog

Bylinkovou poradnu pro vás připravuje odborná kosmetička a školitelka GERnétic Zuzana Bělíková. Máte-li dotazy týkající se kosmetické péče o pleť, zeptejte se v bezplatné poradně na https://www.gernetic.cz/faq/kosmeticka-poradna

Přijďte relaxovat do kosmetických salonů GERnétic. Seznam salonů a více
o francouzské kosmetice GERnétic najdete na www.gernetic.cz