JiCechy

Jetel

Bylinková poradna Zuzany Bělíkové

Jetel (Trifolium) je již od středověku považován za prostředek čistící krev. Jetel má vysokou výživovou hodnotu a při dlouhotrvajících nemocech a při rekonvalescenci celkově posiluje organismus.

Vnitřně se používá při kašli, bronchitidě, k detoxikaci a čistění krve, na zlepšení činnosti jater a při potížích lymfatických žláz. K zevním obkladům se používá při léčbě kožních problémů, ekzémů, lupénky a při artróze. Jeho hlavní účinky jsou protikřečové, krev čistící, odstraňující hlen, podporující vykašlávání a především fytoestrogenové. Silně estrogenové účinky mají především v jeteli obsažené isoflavony, které pomáhají při úlevě od příznaků menopauzy, jako jsou návaly horka, noční pocení, bolesti hlavy a slabý spánek. Tyto potíže jsou obvykle spojeny právě s úbytkem hladiny estrogenů. Isoflavony mají rovněž silně protizánětlivé účinky a podporují zdravý stav srdce a krevního oběhu.

Všechny druhy květů jetele jsou hojně využívány v čajových směsích s jinými druhy bylin jak pro své léčivé účinky, tak pro svoji lahodnou chuť. Jetel nemá žádné kontraindikace a vedlejší účinky. Lze ho používat v množství větším, než je u bylin obvyklé. Výtažky z jetele obsahují revoluční novinky v nabídce GERnétic: Vital Transfer Visage, speciální hormoceutický krém na obličej a Vital Transfer Corps, speciální hormoceutický tělový krém.

VITAL TRANSFER VISAGE – speciální hormoceutický krém na obličej

Krém s bohatou texturou aplikujeme v malém množství dvakrát denně (ráno a večer) na dokonale očištěnou pokožku dekoltu, krku a obličeje včetně očního okolí, vždy pod denní či noční krém. Lehce rozetřeme a jemnými poklepy podpoříme rychlejší vstřebání aktivních látek. Lze kombinovat se všemi přípravky GERnétic na ošetření obličeje.

VITAL TRANSFER CORPS – speciální hormoceutický tělový krém

Krém s bohatou texturou aplikujeme v malém množství 1-2krát denně na pokožku v místech, která mají tendenci ochabovat. Lehkým vtíráním zapracujeme do vstřebání. Přípravek lze použít na celé tělo jako tělový krém. Lze kombinovat se všemi přípravky GERnétic na ošetření těla. K dosažení optimálního efektu je důležitá pravidelná denní aplikace. Jen tak pokožka získá potřebné aktivní látky ke zlepšení vzhledu a kvality.

Přijďte relaxovat do kosmetických salonů GERnétic. Seznam salonů a více o francouzské kosmetice GERnétic najdete na www.gernetic.cz.