JiCechy

Diessl – ředitel VoZP

Rok Ing. Josefa Diessla v čele Vojenské zdravotní pojišťovny ČR.

Do své funkce Ing. Josef Diessl přinesl „přidanou hodnotu“ v podobě zkušeností jak ze strany zdravotních pojišťoven, tak i ze strany nemocnic. Téměř deset let vedl pobočku Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR v Hradci Králové. Poté působil v oblasti zdravotnictví, např. v pozici ředitele Vysokomýtské nemocnice nebo ve vedení společnosti Nemocnice Pardubického kraje, a. s. Pro náš rozhovor jsme si tedy vybrali odborníka, který zná starosti a problémy pojištěnců i poskytovatelů zdravotní péče.
Pane řediteli,  je to právě rok, co jste se ujal vedení VoZP.  S jakými záměry jste do  této pozice nastoupil, a co se Vm podařilo za tu dobu  uskutečnit? 

Spolu s ostatními zaměstnanci všichni usilujeme o to, aby naše pojišťovna, která tu je čtvrt století, byla jedním ze stěžejních partnerů, na něhož se mohou pojištěnci spolehnout. Po mnoha letech jsme opustili historické rozdělení českého území na vojenské správy a různá velitelství. Od letošního roku se snažíme respektovat státoprávní uspořádání a členění na kraje a okresy tak, aby naše pobočky odpovídaly tomuto uspořádání, a podle toho zvyšovat počet klientských míst. Významně se posouváme také v oblasti elektronického komunikování. To znamená, že i naši klienti budou moci používat portál VoZP, zjistí zde i výši nákladů, které zdravotní pojišťovna vynaložila na úhradu jejich zdravotní péče, a řadu dalších užitečných informací. Ve zkratce řečeno: více jsme se dostali do povědomí veřejnosti, a to nejen marketingovým působením, ale především výše zmiňovanými skutečnostmi – elektronickým fungováním, navýšením a optimalizací poboček a novým regionálním uspořádáním.

(celý článek najdete v tištěném vydání č. 3/2018, ročník XIV. – objednání předplatného zde)