JiCechy

Nejrozšířenější koníček

RYBAŘENÍ

Kdo by ve svém okolí neznal nějakého rybáře…

Společně se sdružují v Českém rybářském svazu, jehož posláním je především výkon rybářství ve smyslu zákona o rybářství, tj. chov, zušlechťování, ochrana a lov ryb, popřípadě vodních organismů, v rybníkářství nebo při výkonu rybářského práva.

KDYŽ BYL RYBÁŘ JEŠTĚ KLUK
Od dětských let jsem ze všeho nejraději chodil k obecnímu rybníku. Sedl jsem si na betonovou podestu
u stavidla, která sloužila k máchání prádla. Z chlebového těsta vyrobil malinké kuličky a házel je těsně
podél stavidla do vody. Kuličky pomalu klesaly ke dnu, už nebyly skoro vidět, když najednou začaly poskakovat ze strany na stranu. Rybky je objevily a začaly do nich klovat. Nepozřely je však najednou a vypadalo to, jako by si s nimi pinkaly. To byl povel k lovu. Vyndal jsem cívku s vlascem a začal házet další kuličky. Jedna však byla zatížená háčkem. Ta už nepadala tak ladně, ale rybám to naštěstí moc nevadilo.

V MO Praha 4 − Pankrác jsou odborníci na svém místě, věnují se všem rybolovným technikám už dlouhá léta. POMOHOU VÁM NEJEN SE ZAJIŠTĚNÍM ČLENSTVÍ A KOUPÍ POVOLENEK, ALE PORADÍ ZE SVÝCH ZKUŠENOSTÍ I S VÝBĚREM KOMPLETNÍ VÝBAVY.
K nezaplacení!
Pozvánka do prodejny, muzea a kanceláře na jednom místě platí pro všechny, kdo chtějí s rybařením začít, anebo se k němu třeba po letech vrátit. Ptejte se, pište, zavolejte nebo přijďte, těšíme se na vás. A kudy kam? Začít můžete na webu www.rybaripankrac.cz, pokračovat můžete na FB Rybáři Pankrác a osobně navštívit a seznámit se s námi na adrese Žateckých 18, Praha 4.

Celý článek najdete v časopise Revue 50plus, v čísle II/2022