JiCechy

Ohlédnu se – a co vidím?

V roce 1957 hrála Barbara Polomska hlavní roli v česko-polském filmu Co řekne žena, kde byl jejím partnerem Josef Bek, o rok později se objevila v dalším našem koprodukčním filmu, česko-jugoslávském Hvězda jede na Jih, kde byla partnerkou zpěváka Rudolfa Cortése. V roce 1992 přijala paní Barbara mé pozvání do ostravské televizní Kavárničky dříve narozených, aby se tam po 35 letech setkala s Josefem Bekem a Robertem Vrchotou, s nimiž hrála právě v komedii Co řekne žena. 

Její medajlónek jsem v tomto časopise zveřejnil v seriálu Hvězdy mého života asi před deseti léty, ale naše přátelství, které vzniklo před jednašedesáti léty (!), trvá dodnes. Připomenu vám paní Barbaru několika údaji: českým filmovým divákům se představila ve filmu Varšavská siréna na MFF v Karlových Varech v roce 1956 (tehdy jsem ji poprvé oslovil s žádostí o autogram a následně drze i o adresu – tak začala naše vzájemná korespondence, která později vyústila v několik osobních setkání).


 …Karel Gott se rozpovídal ochotně (jinak to ostatně ani neumí): ,„Udo všechny své koncerty velice prožíval. Hrozně mu dělalo dobře, že při nich dámy v publiku omdlévaly. Schválně se na konci koncertu ještě vracel v županu jako ze sprchy a ještě přidával, zatímco dámy byly pochopitelně zvědavé, jestli pod tím županem něco má. To byly jeho triky. 

Udo Jürgens vystupoval v Československu nejednou. V Bratislavě zpíval například na festivalu Zlatý klíč a Zlatá lyra, v televizi si zahrál sám sebe s písní Sag mir wie (Řekni mi jak) v hudebním seriálu Píseň pro Rudolfa III. a v Supraphonu mu jak v jeho podání, tak i v podání našich zpěváků vyšlo na deskách také několik písniček. Loni v listopadu jsem v Mnichově uviděl letáky, které zvaly na koncert hvězd z muzikálu Ještě jsem nebyl v New Yorku. Němečtí populární zpěváci Andreas Bieber, Annika Bruhns, Karim Khawatmi a Sabine Mayer vybrali ty nejhezčí písně a šansony Udo Jürgense pro vystoupení s názvem Merci Chérie.

(celý článek najdete v tištěném vydání č.1-2/2017, ročník XIII. - objednání předplatného zde)