JiCechy

Tyrolsko − místo pro aktivní dovolenou i odpočinek.

Lyžování v Tyrolsku pro starší generaci.

 

Na pomezí Rakouska a Německa, v údolí obklopeném alpským masivem, se nachází ráj na zemi. Krásná příroda, impozantní výhledy a pohostinnost místního obyvatelstva, to vše na vás čeká ani ne 350 kilometrů od českých hranic. Řeč je o Tyrolské Zugspitz Areně (TZA), která se rozprostírá na rakouské straně nejvyšší hory Německa. 

Malebné vesničky, horský vzduch, nekonečné možnosti lyžování, upravené běžkařské stopy a pěší trasy skýtají ideální podmínky pro odpočinek i aktivně strávenou dovolenou. TZA nabízí 139 kilometrů lyžařských sjezdovek všech obtížností, vhodných pro úplné začátečníky i pokročilé lyžaře. Na vrcholky svahů vás pohodlně dopraví kabinové lanovky, k dispozici jsou ale i moderní sedačkové lanovky, kotvy a dětské vleky. Sněhové podmínky jsou díky výhodné poloze téměř vždy ideální, především na ledovci Zugspitzplatt s jistotou sněhu od začátku prosince. Nejaktivnějším lyžařům doporučujeme pořídit si permanentku „Top Snow Card“, která platí pro všechny vleky Zugspitz Areny, v Grainau, Mittenwaldu a Garmisch-Partenkirchenu v Německu a ve Vils bei Reutte v Rakousku.

Klidnější povahy si mohou půjčit běžky a užívat si dechberoucích pohledů na okolní třítisícovky. Běžkařské stopy jsou dobře značené a jsou vhodné i pro fyzicky méně zdatné, nacházejí se totiž často v údolí a lze si vybrat i z kratších tras. Region umožňuje také tzv. „jednosměrné výlety na běžkách“, tedy na běžkách tam a veřejným dopravním prostředkem bezplatně zpátky. Běžkařský zážitek pak můžete završit posezením v jedné z mnoha kaváren, které se ve střediscích nacházejí, či výletem lanovkou na některý z vrcholků okolních hor.

(celý článek najdete v tištěném vydání č. 3/2017, ročník XIII. - objednání předplatného zde)